Jak jsem si operovala žlučník

Napsal Svět kolem nás dne

. Kategorie Zdraví

Myslíte si, že žlučníkové kameny se dají odstranit pouze operací, ultrazvukem nebo léky, které je zdlouhavě rozpouštějí? Já jsem si to myslela taky. Pak jsem ale zkusila jednoduchou neinvazivní metodu, která mě kamenů účinně zbavila během jednoho víkendu. Provedla jsem sama sobě operaci bez skalpelu.

Nevěříte? Tak čtěte dál!

 

 

Jak to celé začalo?

Jednou jsem šla po městě a v rámci nějaké akce mě oslovila paní, jestli prý nechci udělat test na znečištění těla. Slibovala, že to potrvá jen pár vteřin, tak jsem si řekla proč ne? Chvilku jsem podržela kovová madla nějakého disku, načež mi paní s vážnou tváří sdělila, že mé hodnoty jsou příliš vysoké a že bych měla určitě změnit jídelníček. Tak jsem jí poděkovala a myslela si o tom svoje, protože jídelníček mám v pořádku, zdravotní testy, rozbor krve atd. taky a žádnými obtížemi netrpím. Po pár týdnech jsem ale dělala test fyzické zdatnosti v Zone4You na přístroji InBody – a vyšlo tam to samé! Varovný červík ve mně od té chvíle nepřestával hlodat, říkal, že bych měla něco udělat, jenže nebylo jasné přesně co, protože mě nic nebolelo. Vzhledem k naměřeným hodnotám bylo jasné jen to, že nějaký detoxikační čajík to tentokrát nevytrhne. Nakonec jsem se rozhodla pro generální očistu jater a žlučníku, protože játra jsou nejdůležitějším orgánem látkové výměny v těle. Inspiraci jsem čerpala z knihy Genadije Malachova „Totální detoxikace“ a z internetových příspěvků několika českých avatarů, kteří něco podobného už zkusili, dušovali se, že to funguje a neváhali jako důkaz přiložit i fota, na kterých se skvěly žlutozelené kameny - trofeje z jejich zanesených žlučníků. O to víc mě lákalo vyzkoušet si to.

Jak operace probíhala?

Čtvrtek – celý den dieta, jíst pouze ovoce (opravdu nic jiného!)

Pátek dopoledne - čerstvě vylisovaná šťáva z jablek – čím více tím lépe, nejméně však litr. Má to smysl, jablka stimulují játra a proces usnadňují. Vůbec nic nejíst!

Pátek odpoledne (od 12 h) – pouze čistá voda. Čistá znamená bez jakýchkoli přídavků a bez bublinek, já jsem pila filtrovanou z vodovodu.

Pátek večer (17.30) - projímadlo. Proč? Protože je důležité pročistit si střeva, aby se tělo nezabývalo žádnými jinými procesy krom čištění jater. Vypila jsem rozpuštěnou projímací směs Magnesii Sulfas Heptahydrate (MgSO4 .7H2O), kterou prodávají v lékárně, ovšem k mému zklamání se nic nedělo. Tak jsem si dala ještě projímavou minerální vodu Zaječickou hořkou a tím jsem upadla do ještě větší deprese, protože ani ta nezabrala. Bylo skoro devět večer a já jsem byla zoufalá, protože to vypadalo, že tímto banálním, ba – až trapným nezdarem celá operace končí. Zachránil mě můj muž, který mi ukázal jógové cviky šank prakšalána, které jsou v tomto ohledu velmi účinné, a taky mi promasíroval břicho. Jak se ukázalo, problémem byl asi zanesený průchod mezi tenkým a tlustým střevem, což se podařilo překonat, takže jsem pak celá šťastná lítala na toaletu, a to docela dlouho, protože jsem té projímavé směsi ze zoufalství vypila krapet víc.

Pátek 22 hodin (v mém případě z výše uvedených důvodů mnohem později) nejdůležitější fáze – vypití čistící emulze, která sestává ze 120 ml panenského za studena lisovaného (pokud možno i nefiltrovaného) olivového oleje a 180 ml čerstvé šťávy z bílého grapefruitu. Grep lze nahradit citronem, ale ničím jiným (kvůli pH), olivový olej nahradit nelze. Emulzi získáte tak, že obě složky smícháte v pet lahvi a důkladně protřepete, dokud tekutina nebude hladká a neprůhledná jako mléko. Vlezete si do postele, na játra pod pravé žebro přiložíte termofor, jak nejteplejší jej snesete, omotáte to dekou, aby teplo vydrželo co nejdéle, a vypijete pokud možno naráz celou emulzi. Pak si pohodlně lehnete na pravý bok a už nevstáváte, ani se nepřetáčíte, jenom ležíte a spíte.

Sobota ráno – až se vzbudíte, dáte si další projímadlo. Během noci byly vyloučeny do střeva nečistoty, které je nutné vyplavit z těla pryč. Já jsem si dala 3 sklenice (asi 850 ml) Zaječické hořké, tentokrát bez problémů, a pak jsem napjatě čekala. Bude to fungovat i mně? Po prvním vyprázdnění jsem mohla jásat! V toaletě opravdu plavaly cholesterolové kameny, tak jak mí předchůdci slibovali. Vylučování kamenů trvalo celé dopoledne, jejich velikost se pohybovala kolem 1 cm, ale nebylo jich nijak moc, tak jsem se rozhodla, že proceduru ještě jednou zopakuju. Celou sobotu jsem tedy pila jen čistou vodu a ve 22 hodin jsem vypila druhou emulzi.

V neděli ráno jsem se pak nestačila divit! Po požití projímadla v toaletě plavalo neskutečné množství cholesterolové drti, různě velikých přílepků, kamenů a tmavých hladkých zrn. Toto pokračovalo celou neděli a zbytkově ještě v pondělí ráno. Důležité: Po celou dobu procedury vydatně pijte čistou vodu pokojové teploty. V souvislosti s čištěním střev ztratíte velké množství vody, a to je potřeba doplnit. Pijte průběžně, 3-4 litry za den.

Kdy nastartovat stravování? V každém případě počkejte, až vyloučíte většinu kamenů, poznáte to tak, že jejich množství se výrazně ztenčí. Pak si dejte první velmi dietní jídlo, například dobře uvařenou suchou rýži, stačí malá miska. Pak přidejte čerstvý jemně nastrouhaný mrkvový salát s citronem nebo pomerančem, čerstvé ovoce, jednoduchou ovesnou kaši s vodou. Žádné mléko, maso, tuky, koření. Žlučník je tím náporem vyčerpaný (vy taky) a nebylo by vám dobře. Budete se cítit dost unavení, takže odpočívejte, spěte, nenamáhejte se. Postupně si přidávejte další dietní potraviny, a tak po dvou dnech budete moci jíst všecko (ale hutná a tučná jídla vhodná nejsou). Únava je patrná hlavně během procedury a trvá (pokud ji děláte dvoufázově) i po celou neděli. V pondělí je to už celkem dobré, ale šetřete se.

V úterý za odměnu pocítíte úžasný příliv nové energie, kterým vám tělo poděkuje za to, že jste ho zbavili nepříjemného odpadu.

 

 

Výsledek operace a otázky, které vás jistě napadnou

Celkem jsem se zbavila odhadem tří polévkových lžic nečistot včetně 2 cholesterolových kamenů o velikosti cca 2,5x 1,5 cm. Přesto vím, že to ještě nebylo všecko, a za měsíc si to zopakuju znovu. Proceduru je potřeba opakovat do úplného vyčištění, kdy už žádné kameny nevyloučíte.

• Bolelo to?

Vůbec ne, pokud poctivě a opravdu vydatně zahříváte, jde to jako po másle, spíte a nic necítíte.

• Jak chutná emulze?

Chutná dobře, mám ráda obě komponenty, olivový olej i grep, takže vypití mi nedělalo žádný problém. Požití většího množství oleje napomáhá také výrazná chuť grepu (který ovšem funguje v procesu jako stimulant, takže má své opodstatnění jinde, o chuť ani tak nejde).

• Jak chutná projímadlo?

O dost hůř. Epsomská sůl je hořká a Zaječická minerálka je hořko-slaná. Dá se to ale vydržet.

• Jak vím, že to byly opravdu kameny?

Střevo bylo prázdné. Cholesterolové kameny mají specifickou žlutozelenou barvu, jsou lepkavé, v teple se rozpouštějí a na papíře zanechávají mastné fleky. Na vzduchu oxidují do sytě zelené barvy, nijak nezapáchají a v toaletě plavou na hladině. Moje maminka, zdravotní sestra v penzi, nejenže certifikovala jejich „pravost“, ale rovnou řekla, že do té kůry jde taky. A to považuju za nejlepší potvrzení.

• Mohou nastat problémy?

Může nastat zaškobrtnutí s prvotní průchodností střeva, jak jsem popsala. Pak také může nastat zaseknutí odcházejícího kamene ve žlučovodu, zejména pokud přerušíte dodávku tepla – např. předčasným odstraněním termoforu, nebo se budete hýbat během klidové fáze po vypití emulze. Vzhledem k tomu, že žlučovod může být ucpaný i během normálního života aniž byste to tušili, není to zas tak velký problém, ucpaninu odstraníte při dalším čištění. Pokud byste cítili bolest, je potřeba hodně vydatně a trvale zahřívat, nejíst, pokud by bolest neodezněla, tak proceduru znovu zopakovat. Při opakovaní procedury v krátkém úseku (tj. jdete na to hned další den), snižte podíl oleje v emulzi – bude stačit 70-80 ml. Žlučník je vyčerpaný předchozím výdejem a nezvládne během kratší doby nashromáždit dost žluči, takže by vám mohlo být mdlo. Já jsem si dala i druhou dávku oleje v objemu 120 ml a pak mi nad ránem nebylo dobře. Nebylo to ale nic fatálního, stačilo důkladně vyvětrat a chvíli to vydržet, slabost rychle přešla. Nashromážděná žluč mi prostě na takové množství oleje podruhé už nestačila.

• Jak je možné, že to funguje?

Pokud takřka nejíte, žlučník má klídek, nic nedělá a lenoší. Jenže vy mu pak najednou zcela neočekávaně naservírujete pořádnou porci oleje! Žlučník se spravedlivě rozhořčí a všecku žluč, co si nashromáždil, vyšle proti. Když vypijete emulzi najednou, tak i žlučník jako odvetu vyšle svou žluč najednou, a pokud jste důkladně prohřátí, vezme ta žluč sebou nečistoty, případně ucpaniny ze žlučovodů. Když se ucpanin úspěšně zbavíte a dáte si druhý den repete, tak vás čeká výše popsaná a níže zobrazená nadílka (viz fotogalerie).

• Má žlučníkové kameny každý?

Odpověď je bohužel ano. Každý, kdo má žlučník, má v něm také více či méně nečistot v podobě kamenů, drti, nebo cholesterolových částic, které se ještě neslepily a jsou blátivé konzistence. U žen je vzhledem k těhotenství, antikoncepci a hormonálním změnám rizikovost vyšší. Žlučníkové kameny se tvoří spontánně i tehdy, pokud se stravujete střídmě. Napomáhá tomu každodenní stres, znečištění ovzduší a také obecně nízká kvalita potravin, které kupujeme.

• Jak to, že žlučníkové kameny nebolí?

Mezi lidmi je silně zakořeněná představa, že žlučníkové kameny má jenom ten, koho bolí žlučník. Žlučníkové kameny se ale ve většině případů vůbec neprojevují, jsou takzvaně „klinicky tiché“, v tom je jejich záludnost. O jejich existenci nevíte, ony vám však neviditelně ztrpčují život. Zatěžují vás, odebírají energii, cítíte se unavení, můžete mít problémy s nadýmáním, s říháním, obecně se zažíváním. Většina lidí o kamenech vůbec neví. V případě, že se o nich dozví, znamená to, že cítí bolest, a to většinou znamená opravdovou operaci. Při operaci však přijdete nejen o kameny, ale i o žlučník, do kterého játra ukládají odpady, tak jako my házíme odpad do koše. Myslím, že je naprosto zbytečné vyhazovat odpad i s košem, zvlášť když je údržba tak jednoduchá a nový koš si pořídit už nemůžete. Žlučník má své velké opodstatnění nejen při trávení, takže pokud se někdo rozhodne zbavit se ho, je to velká škoda.

• Je tato kůra pro každého?

Ano, je pro každého, kdo je schopen přijmout fakt, že je možné postarat se o své tělo v rámci svých možností sám, bez drahých přístrojů a asistence kohokoliv dalšího. Kůra však není vhodná pro děti a v žádném případě ji neaplikujte během těhotenství nebo v době, kdy jste nemocní, necítíte se dobře, nebo dokonce řešíte nějaký akutní zdravotní problém.

• Proč vám tuto proceduru nenavrhne lékař?

Lékaři se o této proceduře mohou dozvědět pouze v případě, že se sami zajímají, na škole ani při dalším vzdělávání jim takovéto informace nikdo neposkytne. V dnešní přetechnizované době je vše co nemá dráty, displej, mikročipy a nejmíň dvě mikrokamery, silně podezřelé. Myslím, že i mezi lékaři jsou mnozí, kteří tuto kůru sami praktikují, ale pacientovi ji přesto doporučit nemohou. Je to totiž nevědecké řešení, a to je z dnešního pohledu zavrženíhodné. Pokud lékař nechce riskovat svou reputaci a kariéru, tak mlčí jako hrob a raději vám žlučník vyoperuje. Za to ho totiž nikdo nepostihne, kdežto za radu typu „paní, dejte si olej s grepem a za dva dny máte pokoj“ by ho nadřízené orgány postihnout mohly. Takže – zkuste se sami zamyslet nad tím, co je pro vás nejlepší a podle toho se zařiďte. Přeju vám hodně štěstí!